Миньор (Перник) се класира на 1/16-финал за Купата на България след продължения срещу отбора на Локомотив (Горна Оряховица).

"Чуковете", които имат доста проблеми напоследък в първенството, а Христо Янев и Велизар Димитров напуснаха своите постове, успяха да победят с 3:1 при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) в двубой от 1/32-финалите на турнира.

Всички резултати за Купата на България - 6 аматьорски тима продължиха напред

Изиграха се 15 двубоя от 1/32-финалите на Sesame Купа на България

Борис Тютюков изведе "жълто-черните" напред в резултата в 35-ата минута, но Янислав Цачев в 65-ата минута изравни и така завърши редовното време. При продълженията отново Тютюков бе точен в 100-тната минута, а пет минути преди края голмайсторът Методи Костов вкара за крайното 3:1 в полза на Миньор.

ТОПСПОРТ разбра, че феновете на Миньор са си пожелали Левски за следващ съперник и се надяват жребият да ги събере в следващата фаза на турнира. За никой не е тайна голямата вражда между двата отбора, която не е от вчера и днес.