Миньор изигра поредната си контрола от предсезонната подготовка в Анталия. Тимът на перничани загуби с 0:3 от втория в първенството на Черна гора - Рудар Плевля. Рудар дели първо-второ място в класирането на бившата югославска република с отбора на Будучност.

Мачът започна лошо за перничани. В 12-тата и 14-тата минути паднаха първите два гола във вратата на миньорци. През второто полувреме играта се пренесе в центъра на терена, но въпреки опитите на перничани да обърнат мача, крайното 3:0 за Рудар оформи Йовович в 85-тата минута.

Така, на Миньор остава да изиграе още една приятелска среща в Турция, преди да продължи с финалната фаза на своята подготовка в Перник.

Въпреки негативните резултати напоследък, от ръководството остават оптимисти за първия мач от полусезона и считат селекцията за финализирана. Изпълнителният директор Пламен Атанасов категорично отрече появилите се информации за закупуването на футболисти на ЦСКА към този момент.

Миньор: Иванов, Марков, Ашимов, Петров, Олегов, Руменов, Мутафов (Витанов), Иванович (Павлов), Крумов (Стоев), Янкович (Харизанов), Николов (Стоянов)