Юношите-младша възраст на Левски (родени 1991 г.) победиха с убедителното 5:0 Миньор (Пк) в мач от баражите за републиканско първенство, игран на стадион „Георги Аспарухов”.

Още в началото на срещата домакините поведоха чрез Георги Веселинов, който отбеляза с удар от границата на наказателното поле. Въпреки че владееха играта левскарчетата трудно достигаха до чисти положения. Все пак след отлично центриране на Даниел Шмедин отдясно в 30-ата минута, Костадин Аджов засече с глава топката в мрежата на гостите и покачи на 2:0.

След почивката „сините” започнаха да създават повече голови ситуации пред вратата на перничани и головете не закъсняха - първо резервата Мишел Георгиев изведе Валентин Миленов, който вкара за 3:0. В 60-ата минута отново Веселинов вкара красиво попадение, след като напредна по дясното крило и с мощен удар забоде топката в горния десен ъгъл на вратата на Миньор - 4:0.

Крайното 5:0 за Левски оформи Шмедин с глава. Благодарение на убедителната си победа „сините” направиха протоколен реванша в Перник на 5 юни.