Златан Ибрахимович игра много силно в дербито срещу Интер. Той асистира на Анте Ребич за първото попадение и отбеляза гол за 2:0. За негово съжаление "росонерите" допуснаха пълен обрат през втората част и загубиха с 2:4. Ето какво сподели шведът след зрелищния мач:

Интер победи Милан с 4:2 след знаменит обрат

Символичнните гости водеха с два гола, но бяха разбити след почивката

"Трудно е да се обясни какво стана. На полувремето си казахме, че първите 15 минути след подновяването на играта са ключови и точно в този период получихме два гола. Спряхме да играем, отборът загуби вяра, спряхме да пресираме, подаванията ни бяха неточни.

Играта ни рухна след изравнителния гол. Отдавам го на липсата на опит. Опитен отбор трябва да знае как да контролира мача при 2:0. Странно е, защото до почивката бяхме почти перфектни.

Очаквах повече от Интер, защото представянето им през първите 45 минути не беше като на отбор на второто място в класирането. След почивката обаче нещата си дойдоха на мястото", коментира Златан.