Треньорът на Милан - Стефано Пиоли похвали футболистите си за това, че реагираха хладнокръвно и наваксаха пасив от два гола при домакинството си на Верона (3:2).

"Много се гордея с характера на отбора. Днес го демонстрирахме. Трябва да кажем, че Верона бяха по-добри от нас през първото полувреме. Липсваше ни малко късмет при първия гол обаче. Видях правилното лице от играчите в края на първото полувреме. Те бяха наясно, че трябва да променим темпото и го направихме. Това бе чудесен тест за зрялост.

Tрябва да има приемственост и конкуренция. Гледам на създалите се обстоятелства мач за мач.

Струваха си усилията за тези три точки, бяха много важни. Феновете ни дадоха страхотен импулс. Искаме да продължим растежа си. Сезонът е дълъг и конкуренцията е жестока. Мислим индивидуално за всеки един мач.

Всички знаем колко важно е присъствието на Ибра. Той не е в оптимално състояние, но се подобрява. Не е зле физически, но не е и на максимума от възможностите си. Надявам се да изиграе още много мачове за нас", каза Пиоли.

Милан победи Верона с 3:2