Специя стигна до невероятната победа с 2:1 на "Сан Сиро" над Милан в мач от 22-рия кръг на италианската Серия "А"! Двубоят със сигурност ще предизвика много дискусии в Италия, след като реферът Марко Сера имаше необичайна роля за драмата в последните минути.

"Росонерите" поведоха в края на първото полувреме с фантастичен гол на Рафаел Леао, след като няколко минути по-рано Тео Ернандес успя да пропусне дузпа. Въпреки това Специя, макар и едва 16-ти в таблицата, показа, че не е отбор за подценяване, след като изравни чрез колумбиеца Кевин Агудело в 64-ата минута.

Снимка 560453

Източник: EPA/БГНЕС

Тогава дойдоха лудите последни минути. Милан атакуваше в опит да стигне до победния гол и минути преди края топката стигна до Жуниор Месиас, който вкара топката във вратата, но секунди преди това реферът Сера не пусна авантаж, а реши да отсъди фаул срещу Ребич. Той се извини на играчите на Милан, но решението вече бе взето.

Натискът на Милан продължи със свободния удар и Ибрахимович нацели гредата, а в ответната атака гостите изнесоха бързо топката, тя достигна до Емануел Гиаси и с удар по трева той съкруши домакините. Това бе и последното действие в мача.

В другия двубой от днес Наполи победи Болоня като гост с 2:0. Ирвинг Лосано отбеляза и двете попадения за "небесно-сините".