Италианският шампион Милан игра почти цялото полувреме с играч по-малко, но успя да отпразнува победа далеч от дома срещу Сампдория с 1:2.

Рафаел Леао получи червен картон в началото на втората част, когато вече Милан повел с гол на Жуниор Месиас в шестата минута.

Интер - Торино 1:0 в Серия "А"

Брозович върна Интер на победия път с гол в последната минута срещу Торино

Двата тима изиграха оспорвана среща

Сампдория се възползва от това, че остана с човек повече и изравни чрез Филип Джуричич в 57-ата минута.

В герой за "росонерите" обаче се превърна Оливие Жиру, който не позволи на Милан да загуби точки в тази визита. Милан получи дузпа в 67-ма минута и френският голмайстор хладнокръвно реализира.

Сампдория остава на дъното, като един от кандидатите за изпадане, само с две точки след две равенства и четири поражения досега. Милан е на втора позиция с 14 точки, колкото има лидерът Наполи.