Милан и Рома завършиха 3:3 в много зрелищен и оспорван мач от петия кръг на италианската Серия "А". Домакините на три пъти повеждаха, но "вълците" винаги успяваха да изравнят. Така Милан записа първо равенство след четири победи в първите кръгове от новия сезон.

Златан Ибрахимович откри във втората минута, след като Рафаел Леао центрира и шведът засече отблизо.

Само 12 минути по-късно Един Джеко изравни с удар с глава след центриране от корнер.

Снимка 502523

Алексис Салемакерс изведе отново напред Милан само две минути след подновяване на играта. Това стана след нов прекрасен пробив на Леао.

Жордан Верту донесе ново равенство от дузпа в 71-ата минута, отсъдена от неубедителния Пиеро Джакомели.

Златан реализира нова спорна дузпа в 79-ата минута за 3:2.

Драмата стана пълна в 84-ата минута. Мараш Кумбула оформи крайното 3:3, след като точно Ибрахимович сбърка при опита си да изчисти.

Въпреки грешната стъпка Милан увеличи преднината си на върха и вече е с 13 точки начело, с 2 повече от Наполи и Сасуоло. Рома е на девето място с 8 точки, колкото има и осмия Верона.

Лоша новина за Милан: Джанлуиджи Донарума също с коронавирус

Лоша новина за Милан: Донарума също е с коронавирус

Отборът е лидер в класирането на Серия "А"