Треньорът на Милан - Стефано Пиоли, не скри разочарованието си от домакинската загуба с 1:3 от Борусия (Дортмунд) в петия кръг от групa F на Шампионската лига по футбол.

Италинаците пропуснаха дузпа още в шестата минута чрез Оливие Жиру, а четири минути по-късно Марко Ройс изведе германците напред с точен изстрел от бялата точка. "Червено-черните" изравниха малко пред почивката с попадение на Самуел Чуквуезе, но гостите стигнаха до успех с два гола в средата на втората част на Джейми Байноу-Гитънс и Карим Адейеми.

С победата Борусия Дортмунд събра 10 точки и вече си осигури класиране на осминафиналите. Втори със 7 е Пари Сен Жермен, на който предстои гостуване в Германия, а Нюкасъл и Милан, които имат по 5 точки, играят помежду си в Англия в последния кръг.

"И двата отбора имаха своите шансове, но те се възползваха от тях по-добре. За нас, разбира се, този мач е много разочароващ. Имахме страхотна възможност, но явно и напрежението си каза думата и я пропиляхме. Сега надеждите ни за класиране са доста по-малки, но наше задължение е да отидем в Нюкасъл и да опитаме да спечелим.

Мисля, че пропуснахме моментите, в които можеше да наклоним везните в наша полза. Първо дузпата в началото, а след това минута преди втория им гол при 1:1 можеше да вкараме на контраатака, но не се получи. Когато си пропуснал и веднага след това получиш гол, това със сигурност оказва влияние и обръща нещата в полза на съперника. Трябваше да бъдем по-ефективни в атака, по-остри и по-концентрирани", коментира Пиоли.

"Сега е трудно да се намерят точните думи. Феновете ни имат пълното право да бъдат разорачовани. Ние пък сме длъжни да играем по-добре, защото в този мач не показахме това, което ни се искаше. Сега ни остава само да отидем в Нюкасъл и да направим всичко възможно да спечелим, но за съжаление вече не държим съдбата в ръцете си и трябва да разчитаме и на позитивен развой в другата среща. Затова остава само да опитаме и да се надяваме", добави той.

Пиоли: Искам Милан да играе като бандата на Синер