Специя постигна победа с 2:0 над шампиона Милан в среща от 35-ия кръг на италианската Серия "А".

С успеха, който бе изкован с голове в края на мача, Специя събра 30 точки и макар да остава в зоната на изпадащите, се изравни по точки със 17-ия Верона, който утре приема Торино.

Милан остава на пето място с 61 точки, на две зад градския съперник Интер, който по-късно тази вечер приема Сасуоло.

Головете за успеха на Специя в мача вкараха Пжемислав Вишневски и Салваторе Еспозито, които бяха точни в 75-ата и 85-ата минута. Вишневски се разписа след центриране в наказателното поле, след като секунда по-рано бе уцелил гредата, а Еспозито увенча добрата си игра с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

Милан пък така и не създаде нещо опасно пред вратата на домакините с изключение на един удар на Сандро Тонали още в седмата минута, който срещна страничната греда на вратата на домакините.