Отборът на Милан няма намерение да се отказва в опита си да се класира на място в класирането на Серия "А", даващо право на участие в Шампионската лига.

"Росонерите" демонстрираха характер при домакинството си на Фрозиноне и стигнаха до успеха с 2:0.

Автори на победните попадения за състава от Милано станаха Кжищоф Пьонтек и Сусо.

Милан иска Мустафи за заместник на Сапата

В Италия очакват Милан да бъде много активен на трансферния пазар

Срещата обаче не бе съвсем безпроблемна за домакините, като те измъчиха сериозно своите верни привърженици, след като през първото полувреме така и не стигнаха до отбелязване на попадение, а след почивката се наложи Донарума да спасява тима си.

Това се случи пет минути след паузата, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа, но изстрелът на Чиано бе спасен от младия, но изключително класен страж на Милан.

Снимка 309799

Само седем минути по-късно Пьонтек вкара за 1:0, отбелязвайки поредното си попадение за тима през сезона.

Снимка 402784

Източник: EPA/БГНЕС

Малко след това Сусо сложи точка на спора с гол за 2:0, който и на практика сложи край на интригата в сблъсъка.

Снимка 309801

Така Милан временно се изравни с Аталанта в подреждането, като и двата тима разполагат с актив от по 65 точки. Тимът от Бергамо обаче е с мач по-малко.

Фрозиноне е сред изпадащите, въпреки "пробуждането" си през втория полусезон на надпреварата в Калчото.