Отборът на Милан постигна трета победа в летните си контроли. Този път "росонерите" победиха с 5:1 гостуващия Виченца, който играе в третото ниво на италианския футбол.

Резултатът откри Саму Кастийехо още в 11-ата минута след асистенция на Хакан Чалханоглу. В 23-ата младият нападател Лоренцо Коломбо удвои преднината след центриране от корнер. Милан се оттегли на почивката с аванс от три гола, след като в 30-ата минута Кастийехо отново се разписа, този път след подаване на Тео Ернандес.

В 55-ата минута Виченца стигна до почетно попадение, дело на Симоне Гуера. Новото попълнение на домакините Браим Диас вкара първия си гол за отбора в 75-ата минута след размяна на пасове с Лукас Пакета, а в добавеното време 18-годишният Лука Станя оформи крайното 5:1.