Сандро Тонали отпразнува перфектно своя 22-ри рожден ден, като отбеляза два гола, за да изведе Милан до победа с 3-1 като гост над Верона, резултат, който оставя "росонерите" на две победи от първата им титла в Италия от 15 години.

Тонали откри резултата на "Бентегоди" с гол в 16-ата минута, но той беше отменен поради засада. Така се стигна до 38-ата минута, когато Верона изненадващо поведе чрез Давиде Фараони.

Все пак Тонали в края на полувремето върна надеждата на "росонерите" след асистенция на Рафаел Леао, а в 50-ата минута същата комбинация сработи отново и Тонали направи обрата пълен. Резервата Алесандро Флоренци подпечата победата на Милан в 87-а минута.

Снимка 573300

Източник: EPA/БГНЕС

Два кръга преди края Милан остава лидер с 80 точки, две повече от градския съперник и настоящ шампион Интер, докато Наполи теоретично отпада от борбата за титлата на трето място със 73 точки.