Вицешампионът Милан завърши 3:3 у дома срещу изпадналия Салернитана в среща от последния 38-ия кръг на италианската Серия А.

В мач без значение за крайното класиране треньорът на Милан Стефано Пиоли пусна експериментален състав и позволи на гостите от Салерно да напуснат елита с престижно реми на "Сан Сиро".

Милан потвърди раздялата със Стефано Пиоли

Опитният специалст прекара 5 години начело на италианския колос

Стефано Пиоли води Милан за последен път, срещата бе бенефис с червено-черната фланлека още за напускащите като свободни агенти Оливие Жиру, Симон Кяер и Антонио Миранте.

Милан поведе с 2:0 до почивката с голове на Рафаел Леао и Оливие Жиру, но през втората част Сими Нванкво намали. Давиде Калабрия вкара трети гол за Милан в 77-а минута, но в последните минути Салернитана успя да изравни с попадение на Жуниор Самбия и втори гол в мача на Нванкво.