Отборът на Милан постигна важна победа с 1:0 у дома над Фиорентина в двубой от 13-ия кръг на Серия А. С успеха "росонерите" събраха 26 точки и вървят на третото място във временното класиране. Лидер е Интер с 31, който в неделя ще се изправи срещу втория Ювентус в свиреп сблъсък за върха.

Фиорентина пък продължава да се представя на приливи и отливи. "Виолетовите" затварят топ 6 с 20 точки, колкото има и Аталанта, но могат да бъдат изпреварени от Рома и Болоня, които са с мач по-малко.

Двубоят беше доста оспорван, а развръзката настъпи в края на първата част, когато Тео Ернандес се разписа от дузпа за 1:0.

Французинът се измъкна и влезе в наказателното поле, а десният бек на Фиорентина Фабиано Паризи го повали. Съдията Марко Ди Бело не се поколеба да посочи бялата точка и да вдигне жълт картон на Паризи. Самият Ернандес изпълни наказателния удар, като технично прати Терачано в обратния ъгъл - 1:0 в полза на Милан.

Мачът ще бъде запомнен и с постижението на 15-годишния Франческо Камарда. Юношата на Милан влезе като резерва в края второто полувреме и стана най-младият футболист, дебютирал в италианския елит историята.

Официално: Милан викна 15-годишен в групата за Фиорентина