Милан завърши 2:2 при гостуването на Лече и изостана на девет точки от лидера в Серия "А" Наполи. "Росонерите" завършиха при този резултат във втори пореден мач, което отдалечи тима от лидера в таблицата.

Играчите на Стефано Пиоли изиграха слабо първо полувреме и позволиха на домакините да доминират и да поведат с 2:0 до почивката. Лече поведе след автогол на Тео Ернандес още в 3-а минута, а попадение на Федерико Басчирито в 23-а минута даде солиден аванс на тима.

Милан удължи договора на Бенасер

Новото споразумение с 25-годишния алжирски футболист е до 30 юни 2027 година

Гостите от Милано вдигнаха оборотите през втората част и притиснаха съперника. Рафаел Леао намали резултата в 58-а минута с удар от малък ъгъл, а Давиде Калабрия изравни с глава в 70-а минута. Милан имаше достатъчно време до края да потърси пълен обрат, но до нов гол не се стигна и двата отбора поделиха точките.

Милан остава втори с 38 точки, девет по-малко от Наполи, докато Лече е на 12-та позиция преди останалите мачове от кръга.