Отборът на Милан успя да надвие тима на Каляри с 0:2 в мач от 19-тия кръг на Серия "А". Това е първа победа за тима на Стефано Пиоли от 8-ми декември миналата година. Тимът бе в серия от 3 последователни мача без победа. Рафаел Леао откри резултата в 46-ата минута, а Златан Ибрахимович, който се завърна в титулярния състав на "росонерите" за първи път от май 2012-та година, се отпуши в 64-ата. Шведът вкара и трето попадение в 82-ата минута, но то бе отменено правилно заради засада .

Първата част бе сравнително постна. Ибрахимович пробва рефлекса на Олсен в 31-ата минута след удар с глава, а Алесио Романьоли бе много близо да отбележи от последвалия корнер, но изстрелът му мина встрани от дясната греда.

В 37-ата минута се откри и шанс пред Каляри, но ударът на Нандес не затрудни Донарума.

Снимка 461128

Източник: EPA/БГНЕС

Втората част започна по перфектен начин за Милан , след като втория си гол за сезона отбеляза Леао. Кастийехо даде дълъг пас към нападателя, а той стреля по земя, но топката рикошира в защитник на домакините и успя да прехвърли Робин Олсен за 0:1 само 30 секунди след старта на полувремето.

В 64-ата минута настъпи моментът, който всички фенове на "росонерите" чакаха. Златан Ибрахимович вкара първия си гол при завръщането си в тима. Тео Ернандес подаде в наказателното поле, където шведът се бе позиционирал по най-добрия начин и с елегантен удар покачи резултата на 2:0.

Златан Ибрахимович успя да отбележи и трети гол в 82-ата след удар с глава, но той бе отменен заради засада.

С победата си Милан временно се изкачи на 8-то място с 25 точки, а Каляри остана шести в подреждането. На отбора на Стефано Пиоли предстои домакинство на СПАЛ на 15-ти януари, а тимът на Роналдо Маран играе срещу Интер ден по-рано.

Каляри: Олсен, Фараго, Пелегрини, Писакане, Клаван, Чигарини, Нандес (Йоница 76"), Рог (Кастро 76"), Педро, Наинголан, Симеоне (Чери 69").

Милан: Донарума, Ернандес, Романьоли, Мусакио, Калабрия (Конти 73"), Кастийехо, Бенасер, Кесие, Чалханоглу (Бонавентура 64") , Леао (Ребич 90"), Ибрахимович.