Милан спечели контролата си срещу Монца с 3:0, в паузата за европейските квалификации, а Кевин-Принс Боатенг се завърна в игра за "росонерите".

Головете паднаха още през първата част. Луис Адриано откри в 23-ата минута след подаване на Андреа Поли, който асистира и на Антонио Ночерино в 28-ата минута.

Алесио Черчи пък в 41-ата минута оформи крайното 3:0 с красив гол. Наставникът Синиша Михайлович заложи на схема 4-4-2, след като схемата 4-3-1-2 разочарова в началото на сезона с четири загуби от седем срещи в Серия "А".

Боатенг влезе на почивката с номер 71 на гърба и игра до Луис Адриано като втори нападател. Той дори опита да вкара гол след удар с пета в 88-ата минута, но стражът на домакините Таргия спаси.

Както е известно, ганаецът е собственост на Шалке 04, но до края на декември ще тренира с "росонерите", след което ще стане ясно дали ще се върне на "Сан Сиро", или ще бъде продаден от германците другаде.

Френският защитник Филип Мексес също игра, след като от началото на сезона лекуваше травма.