Атлетико (Мадрид) победи Милан с 2:1 в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Това беше първото домакинство на "росонерите" в турнира от седем години насам.

Милан водеше в резултата до 85-ата минута, но целият час игра с човек по-малко си каза думата.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Милан - Атлетико (Мадрид), пълен обрат за гостите в края

Очакванията са големи

В 18-ата минута Милан получи правото да изпълни дузпа, но ВАР я отмени. Само две по-късно домакините вече бяха напред в резултата. Браим Диас намери с пас по конец Радафаел Леао, който стреля в долния ляв ъгъл и не остави шансове за Облак.

След половин час игра обаче Франк Кесие си изкара втори жълт картон и напусна преждевременно към душовете. Това промени коренно целия мач. До края "росонерите" играха дефанзивно и се опитваха да рушат ритъма.

През второто полувреме Атлетико имаше няколко изгодни шанса. Защитата на домакините се пропука едва в 85-ата минута, когато Антоан Гризман израви и вдъхна надежди за пълен обрат.

Той бе факт с дузпа за игра с ръка дълбоко в добавеното време, реализирана от Луис Суарес.

Така Атлетико измъкна мача в края и вече има 4 точки, Милан остава с 0.