Отборът на Аталанта победи Милан с 3:2 у дома в мач от 15-ия кръг на италианското футболно първенство.

Адемола Лукмен отбеляза две попадения за домакините в 38-ата и в 55-ата минута, а резервата Луис Муриел донесе успеха на тима с гол в петата минута на добавеното време.

Оливие Жиру в последните секунди на първото полувреме и Лука Йович в 80-ата бяха точни за гостите.

Футболистите на Милан завършиха мача с човек по-малко, след като защитникът Давиде Калабрия получи втори жълт картон в добавеното време на втората част.

След успеха Аталанта събра 23 точки и се изкачи до седмо място в класирането, а Милан с 29 е на третата позиция.

В следващия кръг Милан приема Монца на 17 декември, а Аталанта ще играе у дома срещу Салернитана ден по-късно.