Организацията на Европейското първенство по таекуондо, по-специално церемонията по откриването, остави без думи президента на WTF д-р Чо и президента на ETU Сакис Прагалос, информират от пресцентъра на БФТ.

Двамата управленци бяха приятно изненадани от условията, които са предоставили ръководителите на таекуондото в България. Те бяха специални гости на председателя на БФТ Слави Бинев. Домакините бяха организирали невероятно шоу, в което участие взеха "златните момичета" (художествена гимнастика) и "железните момчета" (таекуондо). Те показаха много интересна демонстрация, с доста сложни елементи и от двата спорта. Рекорден брой държави - 41 взеха участие в надпреварата, която се проведе в зала "София".

Снимка 288088

Източник: БФТ

България бе представена от млади надежди, които в скоро време със сигурност ще видим на стълбичката на медалистите на първенство от подобен форум. Калоян Бинев, Йордан Колев, Димитър Джорджев, Никол Чорбанова, са само част от националния отбор, който има поставена цел - квоти за Токио 2020.

Нови златни медали за България в таекуондото

Европейското първенство ще се проведе от 6 до 9 април в София

Завършилото Европейско първенство в София със сигурност е било сериозен тест за тях и за битките, които им предстоят. Важното е, че както те, така и другите момчета и момичета успяха да усетят адреналина на подобни първенства. Много от тях участват на сериозни международни турнири от веригата G1, представляват България на отворени турнири, където многократно са вдигали българското знаме, припомнят от БФТ.

За съжаление българските представители на Европейското първенство по таекуондо бяха сериозно "порязани" от съдиите. На няколко срещи арбитрите си затваряха очите при очевидни и явни точки, които трябваше да бъдат отсъдени в наша полза. Това костваше прибавяне на няколко медала в графата на България.

Българското таекуондо отново номер 1 в Европа

Шампионите ни грабнаха 12 медала от "Словения Оупън 2017"

Тимът на Русия при мъжете се нареди на първото място с 3 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала, следван от турския тим с 2 златни и 2 сребърни, а на трето място останаха испанците с 1 златен и 1 бронзов медал. При дамите таекуондистките на Италия бяха първи с 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов медал. Втори останаха представителките на Германия с 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала. Трети се наредиха французите с 1 златен и 1 сребърен медал.

В комплексната надпревара победител бе тимът на Русия с 3 златни, 6 сребърни и 8 бронзови отличия. Втори останаха представителите на Турция, а трети - тези на Италия.