Станаха ясни победителите от провелото се в Кърджали Държавно лично отборно първенство по бокс за жени и девойки. Девическият отбор на Локо (София) зае първото място.

Второто място отиде при отбора на Дружба (Добрич), а третото бе за Първенец (Пловдив). Домакините - Арда (Кърджали) се класираха на осмо място.

При жените в отборното класиране първи в рамките на ДЛОП в Кърджали се класира отборът на Русе. Втори е Локо (София), а трети - Сашо Христов (Пловдив).

Световната шампионка за жени Станимира Петрова стана първа в категория 51 кг. С 4 златни медала си тръгнаха състезателките от Русе - Севда Асенова - 48 кг., Габриела Димитрова - 54 кг., Йозефина Собаджиева - 57 кг. и Маринела Раду - 81 кг.

За Локо (София) злато донесоха Деница Елисеева - 60 кг. и Симона Симеонова - 69 кг. В категория 64 кг. титлата бе за Мария Петрова от боксов клуб КИКО, а в категория 75 кг. - Живка Моникова от Първенец (Пловдив).

Общо 78 участнички от 20 отбора излязоха на ринга в зала "Арпезос" в Кърджали. Сред тях бяха 24 жени и 54 девойки.