Националната спортна академия определено имаше с какво да се гордее, след края на Държавното първенство по самбо и бойно самбо, състояло се в Панагюрище. При мъжете столичният отбор стана номер едно в отборното класиране, а при жените завърши на третата позиция.

Надпреварата се проведе на 20-и и 21-и февруари, а домакин на състезанието беше обновената "Арена Асарел".

Феновете станаха свидетели на многобройни тежки, оспорвани сблъсъци, като с титлите в някои от по-популярните категории триумфираха доказали се през годините състезатели, сред които националът Мартин Маринков и ветеранът Камен Георгиев.

В категория до 100 кг състезателите на НСА окупираха първите позиции, като Генко Иванов стана номер едно, а Пламен Илиев завоюва бронзовото отличие.

Срещата на Илиев на своеобразния Малък финал беше повече от атрактивна, като столичният състезател се наложи с категоричното 11:0!

Въпреки това, след финала Пламен заяви, че сблъсъкът е бил оспорван и резултатът не е максимално показателен за случилото се на тепиха.

Пламен Илиев е състезател по джудо, но показа, че наборът му от умения и способности важат с пълна сила и в сферата на самбото:

"Състезанията по самбо ми дават допълнителна рутина и опит.

Правилата са различни, но аз залагам на своя стил на игра и в доста от случаите това върши работа", сподели Илиев пред редактор на Topsport.bg.

Пламен Илиев е републикански шампион по самбо за 2014-а година и по джудо за 2006-а. Многократен медалист е от Държавни първенства и в двата спорта.