Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи почетни медали на ММС на призьорите от Европейското първенство по ММА, което се проведе в Букурещ. Българските състезатели спечелиха общо 5 отличия, с които се наредиха на трето място в отборното класиране на шампионата след отборите на Швеция и Финландия. Шампион стана Октай Ариф в категория до 56.7 кг. Сребърни медали извоюваха Денислав Хаджиев (61.2 кг) и Даниел Янков (120.2 кг), а с бронзови отличия са Здравко Димитров (61.2 кг) и Иван Иванов (+120.2 кг).

"Поздравявам Ви за постигнатите резултати. Успехите Ви показват, че в Българската федерация по ММА се работи добре", каза Красен Кралев и допълни, че практикуването на този спорт е чудесен начин за справянето с агресията извън спортните зали.

Почетни медали от министъра получиха също старши треньорът на националния отбор Николай Цоков, неговият помощник Светослав Желев и личните треньори на състезателите.

"Без Вашата помощ и подкрепа тези успехи нямаше да ги има, а тези момчета вместо да се състезават кой знае какво щяха да правят", заяви председателят на Българската федерация по ММА Станислав Недков.

Той съобщи, че в България има 35 клуба по ММА и около 800 картотекирани състезатели, а броят на трениращите този спорт надхвърля 2000 души.

Със спечелените 5 отличия от шампионата България вече има 35 медала от световни и европейски първенства и заема второто място в световната ранглиста, измежду всички 68 държави членки на Световната ММА федерация (IMMAF).

През ноември на българските състезатели им предстои Световно първенство, което ще се проведе в Бахрейн.