Мария Оряшкова спечели първия медал за България на Европейските игри в Минск.

Деветкратната европейска и четирикратна световна шампионка в самбото стигна до титлата в категория до 80 килограма, след като на финала се справи с конкуренцията на рускинята Жанара Кусанова.

Министър Кралев: Фантастично представяне на българските спортисти на Европейските игри в Минск

"С представянето си до момента българските състезатели дават сериозна заявка да подобрят постижението си от Баку 2015"

Рускинята първа реализира точка, но българката отвърна и така си осигури златото.

По пътя си към титлата Оряшкова победи представителката на домакините Светлана Тимошенко с 3:2 точки, а на полуфиналите се справи с украинката Алина Ковалска с 2:0.

С 9 медала, от които 1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови, България е на девето място в класирането по нации на Европейските игри в Минск. За два дни сънародниците ни спечелиха почти колкото за целите предишни Европейски игри в Баку преди 4 години, когато бяхме с 10 отличия.

Сребърен медал за Ивайло Иванов в турнира по джудо от Европейските игри

С второто място българинът си осигури точки за класиране на Олимпийските игри догодина