Мария Оряшкова успя по категоричен начин да завоюва четвъртата си световна титла при жените в категория до 80 кг. спортно самбо.

Родената в Панагюрище шампионка се класира на финала след две победи над кубинка и украинка, а в борбата за титлата се наложи и над представителката на Беларус - Свиатлана Тимашенка.

Българите завоюваха общо три медала общо за България от втория ден на Световното първенство по самбо в София - 1 златен, , 1 сребърен и 1 бронзов.

В бойното самбо Веселин Иванов не успя да спечели втора световна титла и остана със сребърния медал в кат. до 62 кг. след като загуби финалната среща по точки от руснака Рустам Талдиев.

Мартин Маринков спечели бронзов медал при най-тежките категория над 100 кг. след победа над Ейминатас Ваикасас от Латвия.