Министърът на младежта и спорта Красен Кралев сподели, че Тайбе Юсеин и Радослав Пантелеев имат големи шансове за медали от Игрите в Токио догодина. Юсеин не успя да защити световната си титла в борбата в категория до 62 килограма на първенството в Нур-Султан, но спечели квота за Олимпийските игри. Радослав Пантелеев пък спечели първия медал за България от Световно по бокс от 10 години насам.

Тайбе Юсеин загуби финалната схватка с Аисулу Тинибекова на Световното първенство по борба

Тайбе загуби финалната схватка с Тинибекова на Световното първенство по борба

Юсеин е единствената ни националка, гарантирала си квота за Олимпиадата след Мондиала

"Двама българи се качиха на почетната стълбичка на световните първенства по борба и бокс!

Тайбе Юсеин, която вчера си осигури квота за олимпийските игри в Токио, заслужи сребърен медал на шампионата по борба в Нур-Султан, Казахстан. Тя отстъпи с 3:5 точки на Айсулу Тинибекова от Киргизстан във финала на категория до 62 кг. Равностойната схватка между двете беше решена в заключителните секунди в полза на Тинибекова. С цялостното си представяне на шампионата, нашето момиче показа, че има сили и възможности да спечели олимпийската титла догодина в Токио.

Боксьорът Радослав Панталеев остана с бронз на първенството в Екатеринбург, като донесе първо отличие за страната ни от планетарни шампионати след 10 години пауза. В полуфиналите на категория до 91 кг Панталеев загуби с единодушно решение на съдиите от представителя на домакините Муслим Гаджимагомедов. Радослав е с огромни шансове да спечели не само квота за игрите в Токио, но и медал! Браво, Тайбе и Радослав! Гордеем се с вас", написа министър Кралев на профила си във "Фейсбук".