Един от най-опитните български национали в бойното самбо - Камен Георгиев за поредна година привлече погледите към себе си. Това се случи на провелото се в зала "Арена Асарел" в Панагюрище Републиканско първенство по самбо и бойно самбо.

Ветеранът в бойните ни спортове не даде нито една точка на съперниците си, стигайки по безупречен начин до първото място на почетната стълбичка.

В първата си среща той се наложи скоростно над своя опонент, прилагайки ключ на ръката (американа/обратний узел). Вторият му двубой завърши със задушаване (анаконда чоук), а в третия си сблъсък Георгиев надделя със 7:0 точки.

Камен Георгиев бе единственият представител на националния отбор от Световното първенство през 2016, който стана първи на това републиканско.

Осем медала за ЦСКА от Републиканското първенство по самбо

Осем "армейски" медала от Републиканското първенство по самбо

Трето място в отборното класиране за "червените"

Не участваха Мартин Маринкнов, Никола Дипчиков, Тихомир Благовестов, Веселин Иванов и Марко Косев, който е с контузия.

Валентин Бенишев загуби финала си в категория до 68кг, а Румен Димитров стана трети, след като отстъпи на полуфиналите в категория до 74кг.

Пламен Бъчваров не стигна до медал, но за сметка на това Янко Борисов зарадва феновете си, след като стана шампион (до 82кг) за първи път в своята кариера.

"TWINS MMA 13" оправда очакванията: Поднесе на Стара Загора драматични битки, много български победи и неповторима емоция

Отказахме Гърция по всички възможни параметри!