Ивет Горанова спечели сребърен медал от международния турнир в олимпийското карате, провел се в Белград.

В категория "Open" Горанова победи в първия кръг Тара Шчепанович (Сърбия) с 4:0, а след това надделя над Валерия Кумизаки от Бразилия с 3:2.

На финала българката загуби с 2:3 от голямата звезда на сръбското карате, световната и европейска шампионка Йована Прекович.

След отличното си представяне Ивет Горанова остава в Сърбия заедно със своя личен треньор Ангел Ленков, където ще участва в международен лагер за 35 дни и ще се подготвя с много от големите звезди на световното женско карате.

Камен Георгиев пред ТОПСПОРТ: "Живей без агресия" е изключително полезна кампания, пожелавам дълготраен ефект на проекта