Ивелина Илиева и Марк Христов заминаха за турнира по джудо от сериите Мастърс в Йерусалим (Израел). Това ще бъде последната надпревара за сезона. Право на участие имат само първите 36 състезатели в световната ранглиста.

Илиева e 25-а в света при 57-килограмовите. Националката се върна на татамито през април, а след това спечели титла на турнира от Европейската купа в Австрия и бронз от Големия шлем в Азербайджан.

Христов заема 20-а позиция при 73-килограмовите. Българинът спечели бронз на Европейското първенство за мъже, а след това ликува и с европейската титла на шампионата до 23 години.

Схватките на Ивелина Илиева са във вторник, а на Марк Христов - в сряда.

Двамата са придружавани от личните си треньори Свилен Скерлев и Красимир Христов.

Турнирът в Йерусалим ще наблюдава на живо и президентът на Българската федерация по джудо Румен Стоилов.

За надпреварата са заявени 376 джудисти от 58 държави.

Най-изявените в бойните спортове ще бъдат отличени на годишните награди "Златен пояс" 2022 година

Официалната церемония по връчване на годишните награди ще се проведе в телевизионен формат на 19 декември