Близо 1000 таекуондисти от 10 държави се включиха в третото издание на силния международен турнир "Hereya Тrophy", който се проведе в столичния Зимен дворец на спорта. Състезателите взеха участие във всички възрастови групи - деца, кадети, юноши, девойки, мъже и жени. Надпреварата бе открита от председателя на БФТ Слави Бинев. Той получи специален плакет от организаторите, с благодарност за развитието на таекуондо в България.

"Всеки път, когато откривам турнир по таекуондо се опитвам да кажа някаква поука, някакъв извод. Този път поуката ще е следната: Спортистите, най-вече тези от бойните спортове, и най-вече тези от таекуондо, трябва повече да действат, отколкото да говорят". С тези думи Слави Бинев даде старт на турнира.

Снимка 296218

Източник: БФТ

По време на надпреварата председателят на Българската федерация по таекуондо връчи на защитилите таекуондисти майсторски степени (дан). Близо 50 състезатели за защитили изпита за черен пояс през последната година. Този сертификат е издаден от Кукиуон и важи за цял свят. Както знаете България официално стана представител на Кукиуон за Европа, след като преди малко повече от месец бе подписан меморандум между Българска федерация по таекуондо WTF и Кукиуон.

Сериозно признание за българското таекуондо

"Имате уникален шанс да тренирате най-красивото бойно изкуство"

Комплексен победител стана отбора на ТК "Сунг Ри" от Ботевград, следван от ТК "Кондор 2000", а трети е ТК "Рамус" от София. В отделните категории българските таекуондисти спечелиха много златни медали, като успяха да преборят конкуренцията на силните състезатели от чужбина.

Следващата седмица в австрийския град Инсбрук ще се проведе силният международен турнир от веригата G1, който носи точки за световната ранглиста. България ще бъде представена от най-добрите си таекуондисти.