Българското таекуондо продължава да пише история. Това стана, след като Владимир Далаклиев и Митко Джорджев покориха Украйна. Двамата ни представители показаха защо този спорт продължава да върви в правилната посока у нас, информират от федерацията ни. Далаклиев и Джорджев се изправиха един срещу друг на финала в олимпийската категория до 68кг. на силния международен турнир от веригата G1 "Украйна Оупън".

Влади Далаклиев победи турски таекуондист във втория кръг с 14:7. В третия изкара молдовеца Димитри Сулеак от игра с убедителното 9:2. В четвъртата записа служебна победа, което отведе Влади до финала където среща Митко Джорджев. Той пък бе категоричен победител и в двете си битки, отново срещу представители на Турция. В третата Митко пак игра срещу турски състезател Кутай Чекем. Джорджев надделя с 8:6 и това го отведе на финала при Влади Далаклиев. Битката за златото бе драматична и в крайна сметка бронзовият медалист от световното първенство миналата година победи с 3:2. Така Далаклиев взе златото, а Митко среброто.

Кало Бинев направи отлична игра и след като през цялото време водеше срещу бразилец, в последния момент, опонентът му обърна мача в своя полза със златна точка.

Рекорд на държавното по таекуондо, чакаме медали от Египет

Турнирът "Александрия Оупън" привлича вниманието на феновете на този спорт в световен мащаб

Поводи за празнуване имахме и в Белгия, където българските таекуондисти спечелиха два сребърни медала.Теодор Здравков от ТК "Рамус"и Денис Димитров-Рицаря от ТК "Херея" показаха отлични игри, след като по пътя си към финала отстраниха силни състезатели от Италия, Холандия, Белгия, Гърция, Германия, Беларус.

Така успехите за българските таекуондисти продължават с пълни обороти, като само за тази седмица прибавяме към актива още четири медала.