Цели 11 медала спечелиха националите на България от 25-ото Световно първенство по шотокан карате-до и Световната Кохай купа, които се проведоха в унгарския град Егер.

В надпреварата участваха над 200 каратеки от България, сред които деца, мъже и жени. От участниците имаше представители на почти всички от общо 34-те клуба на българската делегация.

С подкрепата и наставленията на президента на федерацията г-н Александър Славков и националния треньор Димитър Тодоранов, българските национали (мъже и жени) в Егер спечелиха общо един златен, шест сребърни и четири бронзови медала в индивидуалните дисциплини.

Класирането на отборните дисциплини и единоборствата при децата също донесе за страната ни много отличия.

Две отличия за българските каратеки от "Истанбул Оупън 2017"