Организаторите на успешната международна бойна галавечер SENSHI разкриха имената на елитните спортисти, които ще премерят сили в Двореца на културата и спорта във Варна.

15-ото издание на титаничното шоу ще се проведе на 18 февруари от 18:30 часа. Бойната картавключва 16 двубоя между 32-ма спортисти от 19 държави. За победа ще се борят 6-ма от най-добрите български бойци. Участниците в SENSHI ще демонстрират зрелищни техники и умения по правилата на KWU Senshi и KWU Full Contact. За пръв път ще станем свидетели и на двубои по правилата на KWU Open, които включват битки с атрактивни смесени бойни изкуства с хвърляния, граплинг и всичко, което е позволено в ММА.

Почитателите на високия адреналин, които желаят да се насладят на бойния спектакъл от първи ред, могат да закупят своя билет за SENSHI 15 от мрежата на Eventim.

На новото издание на SENSHI едни от най-атрактивните биткище са на българските бойци. Отново на арената на SENSHI ще излязат европейският WAKO PRO в стил К-1 шампион "Мистър Шоу" Едуард Алексанян, носителят на титлата по муай тай EMC Драгомир Петров, световният KGP и WAKO PRO шампион Атанас Божилов и интерконтиненталният WKF шампион Теодор Христов. Своя дебют ще направят и европейският шампион по киокушин карате и национален шампион по кикбокс, с 6 победи в ММА, три от които с нокаути Митко Илиев, както и сребърният световен медалист по бойно самбо и национален шампион по борба Мариян Димитров, който прави серия от 10 поредни победи и печели 8 от срещите си с нокаут.

Главната битка за вечерта ще бъде между италианския шампион Джузепе ди Доминико и един от най-добрите български бойци Едуард Алексанян. 15-ата среща за вечерта ще бъде между бразилския шампион Педро Оливиера и известнатабългарска ММА звезда Мариян Димитров по правилата на KWU Open в тежка категория.

Бразилец с над 80 победи излиза срещу обещаващ млад талант от Франция на SENSHI 15

Жесус е едва на 29 години, но вече има 61 победи и 3 загуби в муай тай и 22 успеха и 2 поражения в K1

Сред бойците, които ще вдигнат публиката на крака, са националният шампион на Румъния по самбо ипеткратен победител в SENSHI Флорин Ламбаджу, световният WAKO PRO в стил К-1 шампион Никола Тодоровичот Сърбия, сребърният киокушин медалист от Световно първенство на KWU и от WKF Grand Prix през 2019 г. Джо Миахараот Япония, международният шампион по карате киокушин ЕйсанСаджед от Нидерландия и др.

За победа ще се борят и много доказали се бойци, които за първи път ще демонстрират уменията си на арената на SENSHI. Това са световният WMF Pro-AM шампион по муай тай Марсио де Хесусот Бразилия, световният WAKO Pro и Superkombat шампион Джонатан Майезо от Франция, спечелилият 3-то място на световното първенството по кикбокс на WAKO Айдин Асланот Турция, интерконтиненталният шампион Фернандо Мартин от Испания, световниятISKA шампион Майкъл Лопес де Вейгаот Франция, европейският шампион в турнира по Fightsense Маруан Туту от Марокои др.

И този път няма да липсва и дамски сблъсък. Победителката в турнирите Rings Superfight и Den Haag Superfight Монтана Артсот Нидерландия и MFC шампионката Дебора Евора от Португалия ще докажат, че въпреки нежната си визия, по нищо не отстъпват на бойците от мъжки пол. Именно техния двубой ще открие SENSHI 15.

А ето и всички двубои на международната бойна галавечерSENSHI 15:

Двубой #1

Кат. 60 кг, правилник: KWU Full Contact

Дебора Евора, Португалияvs. Монтана Артс, Нидерландия

Дебора Евора ще направи своя дебют на арената на SENSHI. 24-годишната MFC шампионка от 2022 г. и носителка на титлата Brothers League Champion от 2017 г. ще премери сили срещу 21-годишната Монтана Артсот Нидерландия, която е дъщеря на K-1 легендата Питер Артс.

Монтана Артс ще се изправи на ринга на SENSHI 15 за трети път. Тя е победител в турнирите Rings Superfight през октомври 2021г. и Den Haag Superfight през септември 2020 г. По време на дебютното си участие на SENSHI Артс победи Мина Кирлаки от Гърция. А на последното издание на бойното шоу надви съперничката си Елена Гогин от Испания след единодушно съдийско решение.

Двубой #2

Кат. 80 кг, правилник: KWU Full Contact

Мурад Ахмедов, Узбекистан vs. Джо Миахара, Япония

Мурад Ахмедов е на 21 години и е от Узбекистан. Той e световен IFMA шампион по муай тайпрез 2019г. и световен WMF шампион по муай тай през 2020г. Шест пъти става национален шампион на страната си. Това ще е втората му битка на SENSHI.

Негов съперник ще бъде японецътДжо Миахара. Той е на 27 години и ще се качи на ринга на SENSHI за трети път. На предното издание на SENSHI 14 Миахаратриумфира над Патрик Кшизостаняк от Полша с нокаут във 2-ия рунд в третия мач. Японският боец е сребърен медалист от Световно първенство на KWU и от WKF GrandPrix през 2019 г., шампион на киокушин турнира AllJapan от 2018 г. и WFKO шампион на турнира TheYamburg Cup - Yamal 2016.

Мариян Димитров за дебюта си в Senshi: Реших да опитам, харесвам нови предизвикателства