Марица изигра четвъртата си контрола по време на лагера си в Словения. В нея "жълто-сините" срещнаха най-сериозния си съперник до тук - подготвящия се за участие в Европейските клубни турнири тим на Раднички (Ниш, Сърбия).

Маричани допуснаха тежка загуба с 0:6 от видимо по-класния сръбски тим. Пловдивчани отново използваха два различни състава в двете полувремена, а в игра в пореден мач влязоха всички млади състезатели, както и юношите, включително и 15 годишният вратар Виктор Петков. Сърбите откриха още в 4-та минута чрез Щулич.

До края на полувремето маричани оказваха нужната съпротива и резултатът се запази, а Илия Николов спаси още няколко голови удара. Най-чистото положение за "Марица" се откри пред Петър Атанасов, който нахлу в наказателното поле, елиминира двама защитници, но вместо да стреля избра да подава. След направените смени на всички състезатели маричани отстъпваха през втората част и сръбският тим стигна да убедителна победа.