Марек победи с 3:1 Пирин (Рз) в 9-ата си контрола от началото на подготовката преди сезона във Втора лига. Това бе втори успех в проверките за играчите на Светослав Георгиев.

Стадион "Спартак" е готов за Втора лига

Добра новина за всички фенове на "соколите"

Гостите от Дупница вкараха два гола в края на първото полувреме. В 40-ата минута Димитър Панталеев откри, а в 43-ата Димитър Атанасов удвои. В началото на втората част разложани намалиха резултата след неразбирателство между защитата и вратаря на Марек. В 58-ата минута за 1:3 се разписа дебютиралият Румен Гьонов, който се присъедини към дупничани само преди 3 дни. Защитникът е родом от Сапарева баня и е играл в "А" и "Б" група за Витоша (Бистрица), Царско село и Локомотив (ГО). Дебют за Марек направи и тъмнокожият французин Яя Соу, който остана 60 минути на терена и се отличи с два удара към вратата на противника. Той играе на позицията нападател, а треньорското ръководство ще се произнесе дали ще остане в отбора за новия сезон.

До началото на първенството Марек ще изиграе още една контролна среща.

Кметът на Перник посети тиймбилдинга на Миньор

Президентът на пернишкия клуб събра отбора на язовира в Диканя две седмици преди старта на първенството