За трети път от началото на лятото Пирин (Гоце Делчев) падна от гръцки тим. В контролата играна на терена в хотелски комплекс "Пири", край Банско, неврокопчани загубиха от Патракикос с 1:3.

Момчетата на Минчо Минчев поведоха с гол от дузпа. В 27 минута Веско Марчев бе съборен в наказателното поле и главният рефер Стефан Апостолов посочи бялата точка, а точен от нея бе капитанът Петър Лазаров.

Много бързо обаче гърците се върнаха в мача. В 30 минута Янис Христос развинти защитата и вратаря Абдиков и вкара за 1:1. До края на първата част южните ни съседи дори стигнаха до пълен обрат. След образцова атака Касес се озова сам срещу Абди и вкара за 1:2.

След почивката неврокопчани бяха видимо уморени и не успяха да застрашат нито веднъж вратата на Патракикос. От свая страна гърците пропуснаха няколко положения. В 83 минута резервата Илиян Марчев в опита си да изчисти една топка с глава, замалко да си вкара автогол, но гредата бе добър помощник на Абдиков. Минута по- късно португалеца Зекиняс оформи крайното 1:3.

Въпреки загубата тандемът Минчев- Тенев остана доволен от играта на Пирин, твърди "Струма".

Пирин ГД: Абдиков, Пиргов, Гуцев, Николов, Киров, Панайтов, Лазаров, Лапантов, Марчев, Близнаков, Петров/ Фиданин, Хазуров, Газиев, Марчев, Щерев, Витанов, Коцев/