Глоба от 15 000 лева и една година спиране на треньорските права грозят Тенчо Тенев. Старши треньорът на Пирин (Гоце Делчев) заповяда футболистите си да напуснат терена в 75-ата минута на контролата със Славия в София при 3:0 за "белите".

Санкцията е предвидена в т. 4 от чл. 28 на Дисциплинарния правилник на БФС. И наказанието може да бъде налагано както в официални мачове, така и в официални контролни срещи.

За проверките е необходимо да има допълнителен доклад на съдията или бележка в раздел "инциденти", гласи т. 5 от чл. 15. А реферът от Славия - Пирин Калин Людмилов е описал случая.

След отсъдено нарушение срещу Филип Филипов пред наказателното поле на гостите 15 минути преди края на мача Тенев извади отбора си от терена под бурните освирквания на около 300-те зрители на помощното игрище на комплекса в "Овча купел".

Още през първото полувреме между скамейката на Пирин и съдията прехвърчаха искри и реплики: "Ей, рефера, това не е Локомотив (Пловдив)..."

Хората от Гоце Делчев явно визираха мача от 15-ия кръг през есента, който пловдивчани спечелиха с 1:0, а тогава от Пирин имаха много претенции към Людмилов. Сега арбитърът изгони от скамейката един от помощниците на Тенев за апостроф още в 32-рата минута на контролата.

След почивката на коректния мач славистите се разиграха и нанизаха три гола - чрез Янко Сандански, Павле Попара и Тодор Янчев. Но дойде странното решение на Тенев.

"Не го прави - обърна се към него Велислав Вуцов, треньор на славистите. - Да не сте го играли този мач някъде?"