Манчестър (Юнайтед) демонстрира страхотен футбол, гарниран с убедителна победа с 4:1 над Уест Хем, с която "червените дяволи" се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия.

Срещата ще се запомни и със завръщането на Бастиан Швайнщайгер, който не бе помирисвал терен в английския клуб от идването на Жозе Моуриньо.

Двубоят предложи много любопитни и ефектни моменти, а началото даде звездата на домакините - Златан Ибрахимович, който още във 2-та минута откри резултата след извеждащ пас на Мхитарян от дълбочина - 1:0!

Шведът можеше да увеличи преднината на Юнайтед при сходна атака, но ударът му от точката на дузпата бе отразен с добър рефлекс от Адриан, а при добавката стражът отново бе на висота и запази вратата си суха.

Гостите от Лондон успяха да изравнят чрез юношата на "червените дяволи" - Ашли Флечър, който се разписа във вратата на Де Хеа, след като испанският страж изби топката в краката му при удар на Пайе от дистанция.

Снимка 265582

Юнайтед все пак бе по-добрият отбор, а през второто полувреме зрителите на "Олд Трафорд" се насладиха на прекрасни комбинации в предни позиции.

При една от тях Луис Антонио Валенсия след пас с пета изведе Мхитарян на удобна позиция отдясно в наказателното поле, а арменският техничар пусна топката успоредно към Марсиал, който със силен удар опъна мрежата зад Адриан - 2:1!

Формацията на наказания за този мач Жозе Моуриньо, продължи с доброто си и офанзивно представяне, което доведе до ново попадение във вратата на "чуковете". То дойде в 62-та минута, когато играчите на "чуковете" изгледаха как Марсиал бележи втория си гол в мача и трети за Юнайтед след страхотна атака преминала през Ибрахимович и завършила с асистенция на Валенсия.

Юнайтед не намали оборотите, дори напротив - продължи в същото високо темпо на игра, поради което последваха нови атаки и пропуски на Ибрахимович и Мхитарян.

В края на двубоя гостите от Лондон също имаха своите шансове чрез Фегули, който на два пъти не успя да се разпише от изгодни позиции, с което можеше поне да завърже интригата в заключителните минути на срещата. Вместо това Ибрахимович оформи крайното 4:1, след като получи топката на 3-4 метра фронтално от вратата.

Минути преди края на срещата под мощните аплодисменти на "Олд Трафорд" в игра се завърна Бастиан Швайнщайгер, който записа първи минути за Юнайтед под ръководството на Жозе Моуриньо.

Манчестър (Юнайтед) - Уест Хем 4:1
1:0 Ибрахимович 2