Манчестър Юнайтед загуби с 2:3 от японския Йокохама Маринос в контрола, част от азиатското турне на „червените дяволи".

Така Дейвид Мойс вече има 2 загуби в първите си 3 контролни срещи начело на отбора.

Въпреки че английският тим започна с голяма част от най-добрите си  играчи, японците откриха още в 30-ата секунда с гол на Маркиньос.

Джеси Лингард изравни обаче в 19-ата минута, а в 31 Таширо си вкара автогол, което позволи на Манчестър да се оттегли на почивка с аванс.

Фабио изравни веднага след началото на втората част, а малко преди края Фуджита донесе успеха на Йокохама.

Йокохама - Манчестър Юнайтед 3:2
1:0 Маркиньос 1'
1:1 Лингард 19'
1:2 Таширо 31'-авт.
2:2 Фабио 49'
3:2 Фуджита 87'

Стартовият състав на Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фабио, Джоунс, Еванс, Евра, Андерсон, Клевърли, Лингард, Заха, Янужай, Ван Перси