Манчестър Юнайтед стигна до измъчено равенство със Стоук Сити. "Грънчарите" и "червените дяволи" направиха 1:1 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Манчестър губеха в резултата до самия край, но в добавеното време Уейн Руни вкара безценното попадение, за да донесе точката за тима си.

Снимка 274434

Това бе гол №250 за опитния играч, с което той стана най-резултатният в историята на Манчестър Юнайтед. Руни изпревари легендата сър Боби Чарлтън, който до момента водеше класацията с 249 попадения. Самият Чарлтън изгледа на живо мача и прие с широка усмивка изпреварването си от Уейн Руни.

Жозе Моуриньо: Имам най-добрия десен бек в света

"Нормално е да задържаме такива футболисти като Валенсия", коментира Специалния

Стоук поведе в резултата в 19-ата минута с автогол. Хуан Мата засече неволно топката и я прати в собствената си врата за 1:0. В 32-ата минута, "червените дяволи" бяха близо до изравняване.  Погба изведе отлично Ибрахимович в наказателното поле, който подаде пред вратата на Мата, където испанецът от чиста позиция някак си стреля над гредата.

Гостите взеха инициативата, но така и не стигаха до попадение. По всичко изглеждаше, че Ман Юнайтед ще загуби в мача, когато отново Уейн Руни блесна. В добавеното време на срещата, Уейн Руни изпълни отлично пряк свободен удар, насочвайки в далечния ъгъл за 1:1.

След този мач, Ман Юнайтед остава на 5-ото място с 42 точки. Стоук Сити пък е на 9-ото с 28 попадения.

Мемфис Депай с обръщение към играчи на Юнайтед!