Манчестър Юнайтед си гарантира второто място във Висшата лига. "Червените дяволи" завършиха 0:0 като гости на Уест Хем в отложен мач от английското първенство и са недостижими за третия Тотнъм кръг преди края.

"Чуковете" заемат 15-о място с 39 пункта.

Гостите бяха по-активният отбор и създадоха няколко опасни положения, но не съумяха да ги реализират. В края на двубоя нервите взеха връх и Пол Погба и Марк Нобъл се спречкаха.

"Червените дяволи" бяха по-активният отбор през първата част и имаха няколко отлични възможности за гол. "Чуковете" действаха прибрано, на контраатаки.

Снимка 355742

В 20-ата минута Лансини загуби топката в собственото си поле. Ерера овладя и намери Мактоминей, който шутира покрай гредата. В следващата атака Адриан спаси силен удар на Лингард.

В 23-ата минута Адриан изби изстрел на Алексис, после топката попадна в Мактоминей и той веднага я насочи към вратата, но стражът на "чуковете" изби с крак.

Последва опасен удар на Аарън Кресуел, който излезе в аут.

Манчестър Юнайтед с жест към Майкъл Карик в последния му мач за "червените дяволи"

Вижте какъв е той

Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме. Алексис Санчес изпревари Адриан и опита удар от малък ъгъл, но Анджело Огбона беше заел добра позиция и изби пред голлинията.

Постепенно играта се поизравни, а положенията намаляха. При центриране от корнер Смолинг надскочи защитата на гостите, но прати топката над вратата.

Снимка 355740

В 71-ата минута Погба опита удар по земята, но топката излезе в аут.

В края на мача зрителите станаха свиделите на грозни сцени, след като Марк Нобъл и Пол Погба се спречкаха, но всичко се размина с по един жълт картон и за двамата.