Манчестър Юнайтед изпусна преднина от два гола и завърши 2:2 в гостуването на Тотнъм от 33-тия кръг на Висшата лига.

Намиращият се в тежка криза тим на "шпорите" намери сили да измъкне точка от губеща позиция и да се задържи на петото място в класирането, точно зад днешния си съперник.

Това беше повторен дебют на временния треньор Райън Мейсън начело на домакините, но той не започна добре за Тотнъм.

Снимка 615995

Още в 7-ата минута Джейдън Санчо откри резултата след асистенция на Маркъс Рашфорд. Рашфорд се отчете и с два пропуска преди почивката.

През втората част Иван Перишич пропусна сам срещу Давид де Хеа, след като вратарят спаси. При получилата се контраатака Рашфорд се откъсна сам напред и пред очите на колебливия Ерик Дайър простреля Фрейзър Форстър за втори път - 2:0.

Мачът обаче далеч не беше решен. Тотнъм върна интригата в 56-ата минута чрез Педро Поро, а в следващата атака Бруно Фернандеш удари греда за Юнайтед.

В 79-ата минута маркова за Спърс комбинация донесе равенството - Хари Кейн намери Хюн-Мин Сон, а кореецът доказа, че намира старата си форма и се разписа за 2:2.

В класирането Юнайтед остава четвърти с 60 т. пред Тотнъм с 54 и два мача повече.

Нюкасъл победи Евертън с 4:1 в мач от 33-ия кръг на Висшата лига