Борнемут отчая до краен предел Манчестър Юнайтед и затвърди лошата форма, в която се намират "червените дяволи".

В среща от 16-ия кръг на Висшата лига новакът в английския елит надигра гостите си с 2:1.

Това стана възможно след един от головете на сезона - на Станислас още във втората минута, както и на Кинг, разписал се през втората част. Първият вкара директно от корнер, след не особено добра намеса на стража на манчестърци Давид Де Хеа.

Почетното попадение за гостуващия състав бе дело на Маруан Фелайни.

Ситуацията с контузените и в двата отбора бе меко казано кошмарна преди началото днес, като Луис ван Гаал не можеше да разчита на Шоу, Валенсия, Ерера, Джоунс, Рохо, Руни и Смолинг за срещата. Това наложи включването на няколко младоци към групата. Швайни пък е наказан за три мача.

За домакините аут бяха Елпик, Градел, Уилсън, Мингс, Артър, Пъг, Дистин и Кинг, като всички те страдат от контузии и пропуснаха днешната среща.

Юнайтед не записва кой знае колко убедителна седмица, след като загуби визитата си на Волфсбург и така отпадна от Шампионската лига, а освен това не успя да победи Лестър като гост преди това.

Формата на домакините не бе никак добра и те имаха само 1 победа, 2 ремита и 2 загуби за последните 5 мача от всички турнири, но победата бе не над кой да е, а над Челси и то в миналия кръг на "Стамфорд Бридж".

"Червените дяволи" пък разполагаха само с 1 победа за последните 5 мача от всички турнири.

Това не се промени, като още във втората минута Де Хеа не успя да се върне навреме на голлинията си и получи попадение директно от ъглов удар. Негов автор стана Станислас.

В 24-ата минута Фелайни върна попадението, изравнявайки резултата.

След асистенция на Ричи в 54-ата минута обаче, Джошуа Кинг прати гостите в нокаут, оформяйки крайното 2:1.

Това бе трето поражение за оставащия все така на разстояние от върха Юнайтед, докато Борнемут е вече 14-и, изпреварвайки шампиона Челси.