Пари Сен Жермен спечели турнира International Champions Cup, в който участваха някои от най-силните европейски отбори. В последния си мач парижани сразиха Манчестър Юнайтед с 2:0.

По този начин ПСЖ събра 10 точки, колкото има и Ню Йорк Ред Булс. Освен това, головата разликата на двата тима е +5, но парижани са шампиони заради повечето отбелязани голове (10 срещу 9 за Ню Йорк).

Юнайтед също можеше да спечели състезанието при успех днес, но футболистите на Луис ван Гаал бяха надиграни от френския шампион, който демонстрира отлична форма преди началото на сезона.

Мачът започна с натиск на ПСЖ, който пропусна няколко добри възможности. В 25-ата минута Тиаго Силва пусна хубав пас към Блес Матюиди, който търкулна топката в мрежата. Девет минути по-късно падна и вторият гол. Негов автор стана Ибрахимович, който започна атаката през центъра и подаде на спринтиращия Максуел. Бразилецът му върна паса и за Ибра не бе трудно от няколко метра да опъне мрежата.

Второто полувреме беше значително по-скучно. Много смени нарушиха ритъма на игра и на двата отбора, а "червените дяволи" така и не намериха път към противниковат врата. Лошо впечатление остави Антонио Валенсия, който, въпреки приятелския характер на мача, направи поредица от груби нарушения и трябва да е щастлив, че не беше изгонен.

Уейн Рууни стартира на върха на атаката за Манчестър Юнайтед, а зад него действаха Мемфис Депай, Хуан Мата и Ашли Йънг.

ПСЖ започна в предни позиции с Ибрахимович, Лукас Моура и Жан-Кевин Аугустин.