Нападателят на Манчестър Юнайтед, Амад Диало, е застрашен да пропусне остатъка от сезона, след като получи увреждане на връзките на глезена по време на тренировка. Засега от клуба не са потвърдили точната степен на травмата, като се очаква допълнителни тестове да определят сериозността на ситуацията.
Диало беше сред най-добрите играчи на "червените дяволи" в последно време, като отбеляза важни голове в дербитата с Манчестър Сити и Ливърпул. През последните 14 мача във всички състезания той реализира шест попадения, но продължителното му отсъствие би било сериозен удар за мениджъра Рубен Аморим.
Освен Диало, Манчестър Юнайтед ще бъде без още няколко ключови футболисти, включително Лисандро Мартинес, Мануел Угарте, Коби Мейну, Люк Шоу, Мейсън Маунт, Алтай Байъндър и Джони Евънс.