Барселона и Манчестър Юнайтед изиграха много открит и интересен за наблюдаване двубой, завършил с минимална победа за каталунците с 1:0. Единственото попадение в срещата от "Internationals Cup", отбеляза усилено спряганият за трансфер в ПСЖ - Неймар.

Нападателят се разписа през първото полувреме, възползвайки се от грешка на Валенсия в наказателното поле, който успя да пресече извеждащ пас на Меси, но след това загуби, за да може бразилецът да реализира победния гол.

Мачът предложи куп положения за гол, най-вече през първото полувреме, в което двамата вратари - Яспер Силесен и Давид Де Хеа, показаха завидни умения. Последният на няколко пъти отрази удари на големите звезди Луис Суарес, Неймар и Лионел Меси, докато пред другата врата Силесен попречи на Лукаку, Погба и Рашфорд, които имаха добри възможности да реализират.

През втората част Мунир пропусна най-чистото положение за каталунците, след като останал очи в очи срещу резервния вратар Серхио Ромеро, не успя да го преодолее. Антони Марсиал пък опита да изравни с техничен удар пред наказателното поле, но без успех.