Дебютът на Златан Ибрахимович за Манчестър Юнайтед бе дългоочакван, а едва ли можеше да бъде и по-добър за него.

Новата перла в короната на английския гранд се разписа с екипа на "червените дяволи" само 4 минути след първия съдийски сигнал на срещата с турския Галатасарай, играна в Гьотеборг.

Центриране по десния фланг от нападението на "белите" в този мач "дяволи", намери Ибра, който между двама бранители, а и след изпълнение на странична ножица, откри резултата в полза на новия си отбор.

Попадение за отрицателно време, пред родна публика - като по поръчка за Златан.

Преди почивката обаче Уесли Снайдер се разигра, като именно след негови действия първо Гюмюш, а след това и Брума направиха обрата пълен, а резултатът стана 2:1 в полза на Галатасарай.

През втората част Моуриньо явно успя да мотивира подобаващо състезателите си и въпреки че изкара голяма част от звездите си, включително Ибрахимович от игра, отборът му се добра до крайния успех.

Само в рамките на няколко минути лидерът на Юнайтед - Уейн Рууни бе точен на два пъти, в единия случай от дузпа, а 4:2 направи Маруан Фелайни, разписал се в 64-ата минута на срещата.

Крайното 5:2 оформи Хуан Мата, след ефектно двойно подаване с Карик 15 минути преди последния сигнал в мача.

Така Манчестър Юнайтед демонстрира всичко онова, което феновете на клуба ще искат да наблюдават и през целия нов сезон в английската Висша лига.