Манчестър Юнайтед се класира за 1/16-финал на ФА Къп след икономична домакинска победа над втородивизионния Уотфорд с 1:0. Скот Мактомини вкара победното попадение в началото на мача. "Червените дяволи" имаха много ситуации за гол, които пропиляха. "Стършелте" се представиха достойно и имаха своите шансове да поднесат изненада.

Оле Гунар Солскяер остави повечето си титуляри извън стартовите 11. Резервите започнаха много силно и в петата минута резултатъ беше открит. Алекс Телес центрира от корнер и Скот Мактомини намери топката с глава и я заби в земята за 1:0.

Снимка 513098

До 20-ата минута домакините съзадоха много положения, но топката така и не влизаше във вратата на Уотфорд. Гостите се вдигнаха на някакъв щурм в последните минути на полувремето и успяха да предизвикат няколко суматохи. При една от тях вратарят Дийн Хендерсън контузи съотборника си Ерик Байи, който беше сменен с капитана Хари Магуайър.

След почивката картината се запази. "Червените дяволи" притежаваха топката и атакуваха, но до нов гол не се стигна. Домакините се пестяха и чакаха края на срещата.

В игра бяха вкарани Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал, но постепенно остротата в атаките съвсем изчезна. Накрая имаше центрирания и изритани топки към вратата на Хендерсън, но тя така и не беше застрашена сериозно.

Така Манчестър Юнайтед за 34-и път преодолява третия кръг на ФА Къп в последните 36 години.