Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 при домакинството си на Уест Хем. Срещата бе от предпоследния кръг на Висшата лига. Михаил Антонио изведе "чуковете" напред в края на първата част от дузпа. Мейсън Грийнууд изравни в 51-ата минута.

Така отборът на Солскяер зае трето място и се нуждае от точка в последния кръг срещу Лестър, за да си осигори място в Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед заложи на многоходови атаки в началото на мача, но трудно създаваше опасности пред Фабиански.

В средата на полувремето след разбъркване Грийнууд нанесе удар, който Диоп изчисти.

Челси разби Манчестър Юнайтед и е на финал за ФА Къп

Мачът се реши в края на първото и началото на второто полувреме

В добавеното време на първата част Поп Погба се изяви по изключително нелеп начин, след като вдигна двете си ръце, за за да предпази лицето си при един удар на Райс. След намесата на ВАР съвсем правилно бе отсъдена дузпа в полза на Уест Хам. Антонио я изпълни хладнокръвно за 0:1.

В 51-ата минута "червените дяволи" стигнаха до изравнителен гол. Грийнууд направи двойно с Марсиал и стреля с близкия ъгъл за 1:1.

Снимка 489126

В 62-ата минута Де Хеа спаси опасен удар на Боуен. Малко по-късно Райс стреля много добре от границата на наказателното поле, но топката профуча в близост до левия ъгъл на вратата на домакините.